چای سبز با پوست شما چه ها که نمی کند!

green tea

 

با کاربرد چای سبز در زیبایی بیشتر آشنا شوید 

امروزه چای سبز، نوشیدنی برگزیده ی مدل های ثروتمند است. اما آیا واقعاً از یک فنجان چای خوب سنتی بهتر است؟ شواهد بالینی بیانگر این است که چای سبز حاوی فواید زیبایی و سلامتی است که هم می توانید بنوشید و هم مستقیم روی پوست تان بمالید. حتی از برگ های آن به عنوان یک لایه بردار ملایم استفاده کنید. که متضمن درخشش و سلامتی پوست شما است. تحقیقات اخیر نشان می دهد؛ عصاره چای سبز به طور طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان است که بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. به طور طبیعی ذراتی در بدن وجود دارد که با افزایش سن و افزایش خطر بیماری های مهم ظهور پیدا می کند. قرار گرفتن در معرض آلودگی، سیگار کشیدن و نور شدید خورشید تعداد رادیکال های آزاد خون را افزایش می دهد اما آنتی اکسیدان های قوی موجود در چای سبز به این باور اهمیت زیاد می دهد که نه تنها باعث سلامتی می شود بلکه ظاهر شما را جوان تر می سازد.

 

کاربردی نوین برای گیاهی باستانی:

به طور سنتی در بسیاری از انواع لوازم آرایش، لوسیون ها ، کرم ها و وسایل آماده سازی زیبایی، از آنتی اکسیدان های شیمیایی و ویتامین های C,A و E به عنوان نگه دارنده در این محصولات استفاده می کنند. امروزه مشخص شده است؛ چای سبز خاصیت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به این ویتامین های قوی دارد و این جهشی در سرمایه گذاری تولید بر اساس فواید طبیعی آن است. نیازی نیست با عجله نزد داروساز بروید و مقدار زیادی داروی خوراکی بخرید تا از آن استفاده کنید. عصاره ی چای سبز غلیظ در خانه راه ساده ای به علاوه راحت به برنامه ی روزانه ی زیبایی تان و کابینت داروهای تان اضافه می شود.

یک ماسک موثر بسازید:

صد گرم چای سبز را در دمای اتاق در نیم لیتر آب معدنی حداقل یک ساعت بخیسانید. مایعی را از صافی رد کنید. حالا آماده ی استفاده است. بهتر است مقدار کمی درست کنید تا تازه مصرف شود. اما باقیمانده ی آن را می توانید در بطری های استریل و تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید. این مایع به عنوانی یک نوشیدنی برای تمیز و تازه نشان دادن صورت استفاده می شود یا پارچه های نخی آغشته به آن آرام بخش چشم های بسته است. این مایع خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. بنابر این بریدگی های جزئی و جوش ها را درمان می کند. زمانی که روی لک ها و خال ها استعمال می شود، به طور تعجب آمیز موثر است. حتی برای آفتاب سوختگی نیز معالجه خوبی است. پارچه ای را در این مایع بخوابانید و روی پوست بگذارید تا آن منطقه خنک شود.